web
stats
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL HİSSEDİLEBİLİR YÜRÜME YÜZEYİ İŞARETLERİ
Yıldız Teknik Üniversitesi İstanbul Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi İşaretleri

Yıldız Teknik Üniversitesi / İstanbul, Tayneks hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri ile körler ve görme engelliler için erişilebilir hale gelmiştir.

 

Diğer birçok üniversite gibi Yıldız Teknik Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi / İstanbul'un tercihi de Tayneks hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri olmuştur ve sarı renk termoplastik poliüretan hissedilebilir yüzeyler sayesinde kör ve görme engelli bireyler bağımsızca ve özgürce eğitime alabilme imkanına kavuşmuştur.

 

Peki körlerin ve görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıran hissedilebilir yürüme yüzeyi işareti nedir? Hissedilebilir yürüme yüzeyi işareti veya kısaca hissedilebilir yüzey; hem görme engelliler hem az görenler tarafından gerek beyaz bastonla gerek ayakkabı tabanıyla gerekse kısıtlı görme yetisiyle algılanabilen, çevre zeminle farklı kabartma bir profile ve ışıklılık zıtlığına sahip oluğu için kolaylıkla ayırt edilebilen, genellikle sarı renk termoplastik poliüretan (TPU) malzemeden üretilen ve uygulanan bir üründür. Hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri kullanım amaçlarına göre ise ikiye ayrılır: Hissedilebilir uyarıcı yüzeyler çevredeki tehlikelere ve karar noktalarına dikkat çekerken, hissedilebilir kılavuz izler yürüyüş doğrultusunu belirtir.

 

Hissedilebilir yürüme yüzeyi üretimimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, teknik şartname istemek, TS 13720 belgemizi sorgulamak, fiyat teklifi almak için bizimle telefon veya e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hissedilebilir yüzey uygulamalarımıza ait görsellere referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.