web
stats
SUBAYEVLERİ AVM ANKARA TERMO PLASTİK POLİÜRETAN HİSSEDİLEBİLİR YÜZEYLER
Subayevleri AVM Ankara Termo Plastik Poliüretan Hissedilebilir Yüzeyler

Subayevleri AVM Ankara, Türkiye'nin ilk ve en büyük hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri üreticisi Tayneks´in TS 13720 belgeli termo plastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzeyleri ve uygulaması ile körler ve görme engelliler için erişilebilir hale gelmiştir.

Subayevleri AVM Ankara'nın tercihi siyah üzeri sarı olmak üzere çift renk termo plastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzeyler ve uygulaması sayesinde kör ve görme engelli bireyler bağımsızca ve özgürce gezebilme, alışveriş yapabilme, sosyalleşme imkanına kavuşmuştur.

 

Peki körlerin ve görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıran çift renk termo plastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzeyler nedir?

Termoplastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzeyler; hem görme engelliler hem az görenler tarafından gerek beyaz bastonla gerek ayakkabı tabanıyla gerekse kısıtlı görme yetisiyle algılanabilen, çevre zeminle farklı kabartma bir profile ve ışıklılık zıtlığına sahip olduğu için kolaylıkla ayırt edilebilen, genellikle siyah üzeri sarı olmak üzere çift renk termoplastik poliüretan (TPU) malzemeden üretilen ve uygulanan ürünlerdir.

Peki termo plastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzeylerin çeşitleri ve kullanım amaçları nedir?

Termoplastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzeyler; hissedilebilir uyarı yüzeyleri (uyarıcı noktalar / kubbeler) ve hissedilebilir takip yüzeyleri (kılavuz çizgiler / çubuklar / izler) olarak ikiye ayrılmaktadır.

TPU hissedilebilir uyarı yüzeyleri; rampa başları ve sonları, kapı girişleri ve çıkışları, merdiven başları ve sonları, asansör girişleri ve çıkışları, danışma veya engelli bankosu önü, dönüşler gibi çevredeki tehlikelere ve karar noktalarına dikkat çekmek amacıyla kullanılmaktadır.

TPU hissedilebilir takip yüzeyleri ise yürüyüş doğrultusunu ve güzergahını belirtmek amacıyla kullanılmaktadır.

 

Tayneks'in TS 13720 belgeli termo plastik poliüretan (TPU) hissedilebilir yüzey üretimleri, hissedilebilir yüzey uygulamaları, hissedilebilir yüzey fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için engelsiz@tayneks.com adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

 

Ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Antalya, Bursa, Kayseri, Konya ve daha birçok şehrimizdeki hissedilebilir yüzey uygulamalarımıza ait görsellere referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.