web
stats
PROF. DR. FERİHA ÖZ ACİL DURUM HASTANESİ İSTANBUL PASLANMAZ ÇELİK HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY UYGULAMASI
Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi İstanbul Paslanmaz Çelik Hissedilebilir Yüzey Uygulaması

Prof. Dr. Feriha Öz Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi / İstanbul, Tayneks paslanmaz çelik ve termoplastik poliüretan (TPU) üzeri paslanmaz çelik hissedilebilir yüzey üretimi ve uygulaması ile körler ve görme engelliler için erişilebilir hale gelmiştir.

 

Prof. Dr. Feriha Öz Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi / İstanbul'un tercihi AISI 304 paslanmaz çelik ve sarı renk termoplastik poliüretan üstü AISI 304 paslanmaz çelik hissedilebilir yüzeyler sayesinde kör ve görme engelli bireyler bağımsızca ve özgürce tedavi görebilme imkanına kavuşmuştur.

 

Peki görme engelli ve az gören kişilerin bağımsız ve güvenli dolaşımına yardımcı olması amacıyla kullanılan hissedilebilir yüzey nedir? Hissedilebilir yüzey veya genel olarak kullanılan tabirle görme engelli yolu; hem görme engelliler hem az görenler tarafından gerek beyaz bastonla gerek ayakkabı tabanıyla gerekse kısıtlı görme yetisiyle algılanabilen, çevre zeminle farklı kabartma bir profile ve ışıklılık zıtlığına sahip olduğu için kolaylıkla ayırt edilebilen, AISI 304 veya AISI 316 paslanmaz çelik malzemeden tekli olarak imal edilen ve ayrık olarak uygulanan, uyarıcılık veya kılavuzluk sağlayan bir üründür. Hissedilebilir yüzey ürünleri kullanım amaçlarına göre ise ikiye ayrılır: Hissedilebilir uyarıcı yüzeyler çevredeki tehlikelere ve karar noktalarına dikkat çekerken, hissedilebilir kılavuz izler yürüyüş doğrultusunu belirtir.

 

Paslanmaz çelik hissedilebilir yüzey üretimimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, paslanmaz çelik hissedilebilir uyarıcı noktalar ve kılavuz çizgiler için teknik şartname talep etmek, paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretlerinin sahip olması gereken TSE K 484 belgemizi sorgulamak, bantlı veya vidalı paslanmaz çelik hissedilebilir yüzey ürünleri ve uygulamaları için fiyat teklifi almak için engelsiz@tayneks.com adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

 

Ayrıca diğer paslanmaz çelik hissedilebilir yüzey uygulamalarımıza ait görsellere referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.