web
stats
KUMRU ANKARA PASLANMAZ ÇELİK HİSSEDİLEBİLİR YÜRÜME YÜZEYİ İŞARETLERİ
Kumru Ankara Paslanmaz Çelik Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi İşaretleri

Kumru Ankara, Tayneks'in TSE K 484 belgeli paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri ve uygulaması ile körler ve görme engelliler için erişilebilir hale gelmiştir.

 

Kumru Ankara'nın tercihi AISI 304 paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri ve uygulaması sayesinde kör ve görme engelli bireyler bağımsızca ve özgürce gezebilme, alışveriş yapabilme, sosyalleşme imkanına kavuşmuştur.

 

Peki körlerin ve görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıran paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri nedir?

Paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri; hem görme engelliler hem az görenler tarafından gerek beyaz bastonla gerek ayakkabı tabanıyla gerekse kısıtlı görme yetisiyle algılanabilen, çevre zeminle farklı kabartma bir profile ve ışıklılık zıtlığına sahip olduğu için kolaylıkla ayırt edilebilen, AISI 304 veya AISI 316 paslanmaz çelik malzemeden üretilen ve uygulanan ürünlerdir.

Peki paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretlerinin çeşitleri ve kullanım amaçları nedir?

Paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri; hissedilebilir uyarı yüzeyleri (uyarıcı noktalar / kubbeler) ve hissedilebilir takip yüzeyleri (kılavuz çizgiler / çubuklar / izler) olarak ikiye ayrılmaktadır.

Paslanmaz çelik hissedilebilir uyarı yüzeyleri; rampa başları ve sonları, kapı girişleri ve çıkışları, merdiven başları ve sonları, asansör girişleri ve çıkışları, danışma veya engelli bankosu önü, dönüşler gibi çevredeki tehlikelere ve karar noktalarına dikkat çekmek amacıyla kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik hissedilebilir takip yüzeyleri ise yürüyüş doğrultusunu ve güzergahını belirtmek amacıyla kullanılmaktadır.

 

Tayneks'in TSE K 484 belgeli paslanmaz çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri üretimleri, hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri uygulamaları, hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için engelsiz@tayneks.com adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

 

Ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Antalya, Bursa, Kayseri, Konya ve daha birçok şehrimizdeki hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri uygulamalarımıza ait görsellere referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.