web
stats
CEMAL KAMACI SPOR KOMPLEKSİ İSTANBUL HİSSEDİLEBİLİR YÜRÜME YÜZEYİ UYGULAMASI
Cemal Kamacı Spor Kompleksi İstanbul Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi Uygulaması

Cemal Kamacı Spor Kompleksi / İstanbul , Tayneks hissedilebilir yürüme yüzeyleri ve uygulamaları ile körler ve görme engelliler için erişilebilir hale gelmiştir.

 

Cemal Kamacı Spor Kompleksi / İstanbul'un tercihi sarı renk termoplastik poliüretan hissedilebilir yürüme yüzeyleri sayesinde kör ve görme engelli bireyler bağımsızca ve özgürce spor yapabilme imkanına kavuşmuştur.

 

Peki körlerin ve görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıran hissedilebilir yürüme yüzeyi nedir? Hissedilebilir yürüme yüzeyi veya kısaca hissedilebilir yüzey; hem görme engelliler hem az görenler tarafından gerek beyaz bastonla gerek ayakkabı tabanıyla gerekse kısıtlı görme yetisiyle algılanabilen, çevre zeminle farklı kabartma bir profile ve ışıklılık zıtlığına sahip oluğu için kolaylıkla ayırt edilebilen, termoplastik poliüretan (TPU) malzemeden üretilen ve uygulanan bir üründür. Hissedilebilir yüzey ürünleri kullanım amaçlarına göre ise ikiye ayrılır: Hissedilebilir uyarıcı yüzeyler çevredeki tehlikelere ve karar noktalarına dikkat çekerken, hissedilebilir kılavuz izler yürüyüş doğrultusunu belirtir.

 

Hissedilebilir yürüme yüzeyi üretimimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, teknik şartname istemek, fiyat teklifi almak için bizimle telefon veya e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hissedilebilir yüzey uygulamalarımıza ait görsellere referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.