web
stats
AKÇAABAT MİLLET BAHÇESİ TRABZON HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY UYGULAMASI
Akçaabat Millet Bahçesi Trabzon Hissedilebilir Yüzey Uygulaması

Akçaabat Millet Bahçesi / Trabzon, Tayneks termoplastik poliüretan hissedilebilir yüzeyler ile körler ve görme engelliler için erişilebilir hale gelmiştir.

 

Akçaabat Millet Bahçesi / Trabzon'un tercihi sarı renk termoplastik poliüretan hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri sayesinde kör ve görme engelli bireyler bağımsızca ve özgürce millet bahçesini gezme imkanına kavuşmuştur.

 

Peki körlerin ve görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıran hissedilebilir yüzey nedir? Hissedilebilir yüzey veya TS 13720 standardında belirtildiği tabirle hissedilebilir yürüme yüzey işareti; hem görme engelliler hem az görenler tarafından gerek beyaz bastonla gerek ayakkabı tabanıyla gerekse kısıtlı görme yetisiyle algılanabilen, çevre zeminle farklı kabartma bir profile ve ışıklılık zıtlığına sahip oluğu için kolaylıkla ayırt edilebilen, termoplastik poliüretan (TPU) malzemeden üretilen ve uygulanan bir üründür. Hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri kullanım amaçlarına göre ise ikiye ayrılır: Hissedilebilir uyarıcı yüzeyler çevredeki tehlikelere ve karar noktalarına dikkat çekerken, hissedilebilir kılavuz izler yürüyüş doğrultusunu belirtir.

 

Hissedilebilir yürüme yüzeyi işareti üretimimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, teknik şartname istemek, fiyat teklifi almak için bizimle telefon veya e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hissedilebilir yüzey uygulamalarımıza ait görsellere referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.